BLOG

Otvoritev razstave: Vezemo, kot nekoč v Vezeninah

04/06/2026

V Medgeneracijskem centru Vezenine Bled smo z odprtjem razstave zaključili študijski krožek Vezemo, kot nekoč v Vezeninah, ki je od februarja do maja 2026, potekal pod okriljem Ljudske univerze Radovljica.

Na razstavi so predstavljena dela udeleženk, ki so skozi mesece ustvarjanja raziskovale različne tehnike sodobnega ročnega vezenja ter obujale bogato dediščino nekdanje tovarne Vezenine Bled. Posebno vrednost razstavi daje dejstvo, da so nastale vezenine izdelane na prtičkih, ki so bili nekoč ustvarjeni prav v tej tovarni.

Otvoritev je bila priložnost za predstavitev nastalih izdelkov, pa tudi za druženje, izmenjavo vtisov in pogled nazaj na skupno ustvarjalno pot. Krožek je povezal ženske različnih generacij, ki so skozi srečanja delile znanje, izkušnje in veselje do ročnih del.

Razstava krasi stene prvega nadstropja Medgeneracijskega centra Vezenine Bled in bo na ogled tudi v poletnih mesecih. Vabljeni, da si ogledate dela, ki pripovedujejo zgodbo o ustvarjalnosti, potrpežljivosti in ohranjanju lokalne dediščine.

Dostopnost

Share This
Politika zasebnosti

Ta spletna stran uporablja piškotke, zato da vam lahko zagotovimo najboljšo uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih so shranjeni v vašem brskalniku in opravljajo funkcije, kot so prepoznavanje, ko se vrnete na našo spletno stran in nam pomagate razumeti, katere dele spletnega mesta najdete najbolj zanimive in uporabne.

Več o piškotkih in nastavitve piškotkov lahko prilagajate na zavihkih na levi strani.

Preberite več.